Nemít peníze znamená strádat. A protože nikdo strádat nechce, je logické, že ten, kdo si na sebe občas nevydělá, řeší jejich nedostatek aspoň půjčkou.

Nemít peníze znamená strádat. A protože nikdo strádat nechce, je logické, že ten, kdo si na sebe občas nevydělá, řeší jejich nedostatek aspoň půjčkou.

(Komerční sdělení) Ocitnout se ve finanční nouzi znamená smířit se s tím, že život už nebude natolik dokonalý, jaký bývá v časech hojnosti. A to do doby, než se vše zase urovná a člověk z oněch nepříjemností finanční povahy vybředne. A čím větší takové potíže jsou, tím je to nepříjemnější.

Která půjčka nezklame?

Je tedy nad slunce jasné, že by měl člověk vždy dělat vše pro to, aby měl peněz dostatek. Měl by se činit, aby dost vydělával, a posléze utrácet tak, aby vždy se svými příjmy vyšel a aby pokud možno ještě zbylo něco, co by se dalo uložit pro případ, že by snad někdy v budoucnu něco nevyšlo.

Ovšem to je jenom teorie. Protože jak si má vydělávat dost ten, kdo žije v místech s minimální nabídkou pracovních příležitostí, kde se zkrátka musí vzít to, co je, i když se tím třeba vydělá leda tak učiněná almužna? Jak si má přijít na velké peníze někdo, kdo nemá předpoklady pro dobře honorovanou kvalifikovanou práci, respektive o koho žádný ze solidních zaměstnavatelů nestojí? A jak má se svými příjmy vycházet ten, kdo je zkrátka nucen hradit nemalé výdaje, a to proto, že nemá dostupnou levnější alternativu?

Zkrátka by se mělo s penězi vycházet, ale údělem mnohých z nás je pravý opak.

A když se tak člověk ocitne v mínusu a nezbytně potřebuje pomoc, nemá nejednou na výběr a musí se obrátit na někoho, kdo poskytuje půjčky, a požádat o takovouto dočasnou výpomoc. Protože to prostě jinak nejde.

A rozumnou volbou těch, kdo jsou na tom po finanční stránce skutečně nedobře, je kupříkladu americká nebankovní hypotéka. Tedy půjčka, jež dává naději na získání postrádaných finančních prostředků i těm, kdo by jinak byli beznadějnými zájemci, jimž by nikdo nevyhověl.

Protože jde o hypotéku, je třeba se tu logicky za půjčení peněz zaručit zástavou nemovitosti, ovšem to je spolu se schopností splácet vlastně to jediné, co se tu po zájemcích žádá, a kdo v tomto vyhoví, dostane třeba i 70 % odhadní ceny své nemovitosti, a to s možností splácet to i 30 let. A co chtít víc?

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.

Related Posts