Klady a zápory nebankovních půjček

Klady a zápory nebankovních půjček


(Komerční sdělení) Trh úvěrových produktů je dnes velmi pestrý. Vedle řady bank se na něm pohybuje i mnoho nebankovních společností. Bohužel lze nalézt i řadu nepoctivců. V tomto článku se podrobněji podíváme na poskytovatele úvěrů z řad nebankovních společností. Zmíníme hlavní výhody a nevýhody nebankovních půjček a také poradíme, jak vybrat toho správného poskytovatele.

Jak vybrat tu správnou nebankovní společnost

Dnes už se naštěstí nemusíme spoléhat jen na informace z reklamních letáků a toho, co nám kdekdo nakukal. Internet je v tomto směru nedocenitelným a téměř nekonečným zdrojem informací. Důležité je však dobře prověřovat zdroje, ze kterých čerpáte. V hodnocení spolehlivosti poskytovatele půjček dejte na informace ze zavedených finančních portálů. Internetové diskuse, do kterých může napsat, kdo chce, co chce (třeba i konkurence či zhrzený klient, který půjčku nedostal, hanící konkrétní společnost), skutečně nejsou dobrým zdrojem informací.

Výhody nebankovních půjček

Nespornou výhodou nebankovních společností je fakt, že vám mohou přijít nebankovní půjčky ihned na účet. Vyplníte na internetu formulář, naskenujete průkaz totožnosti, doložíte další potřebné dokumenty a pokud vám nebankovka půjčku schválí, rychle dostanete peníze na svůj bankovní účet u ČSOB, ČS nebo u jiné tuzemské banky. Další výhodou půjček od nebankovních společností je ta, že i nad těmito společnostmi drží dohled Česká národní banka (ČNB). To je značný rozdíl oproti pokoutním poskytovatelům, za kterými hledejte zpravidla opravdové lichváře.

Nevýhody nebankovních úvěrů

Řada společností pro schválení půjčky dosud nepotřebovala nijak doložit příjmy ani nekontrolovala seznamy dlužníků. To se může jevit na první pohled jako výhoda. Opak je však pravdou, neboť takový přístup kladl zvýšené nároky na odpovědnost dlužníka, který se takto mohl snadno dostat do dluhové pasti. To se s novým zákonem o spotřebitelském úvěru (znění najdete ZDE) změní, neboť každý poskytovatel úvěru bude muset povinně prověřovat schopnost klienta úvěr splácet, a tedy i například kontrolovat seznamy dlužníků. V opačném případě totiž bude úvěrová smlouvá neplatná, a vy tak budete povinni pouze k vrácení jistiny úvěru, nikoliv však úroků.

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.

Related Posts