Člověk potřebuje k životu vzduch, vodu, potravu a… peníze. A protože to poslední nemá nikdy jisté, nejednou nezbývá nic jiného, než si jít někam půjčit.

Člověk potřebuje k životu vzduch, vodu, potravu a… peníze. A protože to poslední nemá nikdy jisté, nejednou nezbývá nic jiného, než si jít někam půjčit.

(Komerční sdělení) Těch, kdo u nás poskytují nejrůznější půjčky, je jak známo dost a dost. Na ně a zejména na jimi publikované reklamy narazíme pomalu kdekoliv, a to pak vzbuzuje zdání, že se není v životě vůbec čeho obávat, že se vždycky najde někdo, kdo člověku v těžkých dobách přispěchá na pomoc.

Plusy nebankovní půjčky

Těch, kdo naopak půjčky alespoň čas od času potřebují, u nás potom rovněž nemáme málo. Ti se tím sice vesměs nechlubí a může to tak ostatním uniknout, ale to neznamená, že by tu nebyli.

A jde tedy vlastně jenom o to, aby se poskytovatelé půjček setkali v pravý čas s těmi, jimž je zapotřebí pomoci. A hlavně aby si tito padli do noty, jak se říká. To znamená, aby tu byla ochota půjčit tomu, kdo si právě půjčit potřebuje, a to za podmínek, jež jsou pro obě strany přijatelné.

Je tomu v reálu opravdu tak?

Někdy ano. Někdy žadatel zavítá do jím zvolené finanční instituce, vybere si typ půjčky, jež mu vyhovuje, dostane ji a poté, co si dá s její pomocí své záležitosti do pořádku, zase půjčené peníze, navýšené o příslušné úroky a třeba i různé poplatky, vrátí.

Ale někdy to bohužel tak ideálně nefunguje. A to zejména v případě, že se na jedné straně ocitne banka a na druhé žadatel, který je ve skutečně složité situaci. Pokud k tomu totiž dojde, vyrukuje banka se svými požadavky, jež musí být nezbytně splněny, a žadatel zkrátka není vzhledem ke své tíživé situaci schopen těmto vyhovět. A rázem lze na poskytnutí oné finanční pomoci zapomenout.

A je tak jedině dobře, že existuje i nebankovní americká hypotéka. Protože to je varianta, u níž se po zájemci o půjčení peněz žádá jenom naprosté minimum povinností. Jimž není těžké vyhovět, a proto si zde přijde žadatel na své. Vždyť kdo by nedokázal dát do zástavy alespoň nějakou nemovitost a prokázat aspoň nějaké skromné, ale ke splácení po aspoň minimálních částkách dostačující příjmy, že? Což je vlastně to jediné, nad čím se tu nedá přimhouřit oko.

A kdo vyhoví, peníze dostane. A je mu líp.

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.

Related Posts