Americká hypotéka. Základní pojmy a souvislosti populárního finančního produktu.

Americká hypotéka. Základní pojmy a souvislosti populárního finančního produktu.

(Komerční sdělení) Hypoteční úvěr, který není nijak účelově vázán – to je tzv. americká hypotéka. Nezáleží tedy na tom, na co konkrétně peníze potřebujete. Můžete financovat movité i nemovité věci a je jedno, jestli si chcete koupit nové auto, rekonstruovat byt po babičce nebo zaplatit dovolenou na Islandu. Peníze vám půjčí na cokoliv, jen bude úvěr zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Ručíte tedy svým bytem, domem nebo pozemkem.

Podmínky a výhody hypotéky

Úvěr může být ve výši od 100 000 Kč až do 5 milionů a doba splatnosti se pohybuje přibližně v rozmezí 3 až 20 let. Americké hypotéky jsou výhodnější než klasické spotřebitelské úvěry a stejně jako u běžných hypoték si můžete vybrat mezi pevnou a variabilní úrokovou sazbou. Banky americkou hypotéku poskytují většinou do výše 70 % zástavní hodnoty nemovitosti a získáte ji i bez doložení příjmů, bankovní instituty ale trvají na tom, abyste v době splatnosti úvěru nepřekročili hranici 70 let. Půjčku můžete kdykoli splatit, a to bez sankce. Konkrétní podmínky jednotlivých hypoték se mohou lišit, zjistíte je vždy u příslušné banky.

Obnos budete mít po vyřízení ihned na účtu, nebudete tak peníze čerpat postupně dokládáním faktur, jako je tomu v případě běžných hypoték. A pokud by přišla nenadálá událost kazící vaše plány do budoucna, můžete nemovitost s americkou hypotékou kdykoli prodat s 1% sankcí.

V případě menšího úvěru (přibližně do 500 000 Kč) nebude potřeba vyřizovat znalecký posudek k určení hodnoty zastavené nemovitosti. Postačí jen několik fotografií nemovitosti zvenku a pár snímků interiérových. Pokud ale chcete půjčit peněz více, budete posudek potřebovat.

Omezení americké hypotéky

Úvěr nezískáte, pokud byste chtěli ručit družstevním či obecním bytem, případně podílem na nemovitosti, u které spoluvlastníci nesouhlasí se zástavním právem. Nemovitost, kterou budete ručit, by měla mít hodnotu přibližně o třetinu větší, než je vámi požadovaná částka, pokud tedy disponujete jen levnější variantou, nebo nevlastníte vůbec nic, hypotéku nezískáte.

Co je americká hypotéka a jaké jsou její podmínky, se podrobněji dozvíte v příslušné bance či realitní kanceláři.

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.

Related Posts